• KÕIK MATERJALID ERITÖÖDELE ÜHES KOHAS
  • KIIRESTI JA MUGAVALT IGAL AJAL
  • 3 TARNE VARIANTI

Teraspress

Teraspress

Teraspress on hästi levinud torusüsteem Eestis, millest väljaehitatakse praegu enamik kütesüsteemi. Torusüsteem koosneeb õhukese seinaga süsinikterastorudest ja liitmikest, mis on kaetud väljaspool tsingikihiga, et vältida korrosiooni. Tavaliselt teraspress torusüsteemi kasutatakse suurtes objektides kinnistes ringlussüsteemides nagu kütte ja veejahutus, eramajades on rohkem levinud alupex https://vvs.ee/lahendused/alupex/

Teraspress liitmikud on olemas kaks variandis, kas keeratavad või pressitavad. Ka selle süsteemiga saab kasutada ka tavalised keermestatud must terasliitmikud. Pressitavad liitmikud vajavad spetsiaalse töörista kasutamisest. Saab kasutada sama töörista, millega alupex pressitakse, aga teised presspead. Peamiselt Eestis kasutatakse presstangid „M“ profiiliga, et teraspress liitmikud pressida, aga on olemas ka „V“ presspead. „V“ tangid kasutatakse peamiselt skandinaavias, aga meie turul ka on olemas selliseid fittinguid.

Nagu kõikides press süsteemides, teraspess torud ja liikmikud ühes süsteemis tuleb kasutada ühe ja sama tootjast. See reegel ei ole nii range nagu näiteks alupexiga, sellepärast torude seinapaksused teraspresstorudel on enam vähem unifitseeritud, aga ikkagi paremini kui kõik komponendid süsteemis on ühesugused.

Kõige levinud kaubabärgid Eestis on A-press, KAN, Sanha, RacMet, see on mis müüvad santehniliste materjalide hulgimüüad ja kasutavad proffid.

Teraspress torude läbimõõdud, mis pakkutakse turus on tavaliselt vahemikus d15-d54, aga küll on olemas ka suuremad.

Tabel 1.

Tootja/Kaubamärk
d,mm Sanha KAN RacMet A-press
15 + + + +
18 + + + +
22 + + + +
28 + + + +
35 + + + +
42 + + + +
54 + + + +
76.1 + + + +
88.9 + +
108 +

Teraspressi omadused

  • Torude ja liitmike väike kaal võrreldes tavalise terastorudega
  • Kiire ja lihtne paigaldamine
  • Töötemperatuurid -20°C kuni +120°C
  • Töörõhk 16bar
  • Väike karedus ja voolutakistus
  • Tuleohutusklass A
  • Lekke indikatsioon

Teraspresstorud müüakse latt torudena, 6m pikkusega. Kõik liitmikud on toodetud roostevabast terasest AISI 316L. Liitmikutel on kas pressitud otsikutega O-rõngas tihendiga või pressitud ja keermestatud otsikutega – välis- või sisekeermega. Press liitmikud on varustatud etüleen-propüleen-dieenkautšukist (EPDM) O-rõngastega. On olemas ka teraspresstorud ja liitmikud ainult roostevaba terasest, seda torusüsteemi nimetatakse INOXpress. Seda süsteemi saab kasutada tarbeveevarustuse, meditsiinigaaside süsteemides ja kõikides süsteemides kus on kõrged tervisekaitse nõuded. INOX süsteemiga saab tutvuda siin: https://vvs.ee/product-category/santehnika/inoxpress-torud-ja-liitmikud/

Toru paigaldamine ja pressimine on praktiliselt sama nagu alupexiga, aga on olemas mõned eripärasused. Torud saab lõigata kas torulõikuriga või elektrisaaega telje suunas risti. Ei ole lubatud osaliselt lahtilõigatud toru äärte murdmine. Lõikamiseks ei tohiks kasutada põleteid ega lõikekettaid. Pärast lõikamist on vaja tooruäär faasilõikuriga ümarguseks teha. Enne paigaldamist on vaja kontrollida O-rõnga paiknemist ja selle seisundit presstootes, samamoodi tuleb ka veenduda, et ei oleks viilipuru ja muid jääke torul või liitmikul, mis võiks toru sisestamisel O-rõngast kahjustada. Torud saab painutada spetsiaalse torupainutajaga ja jälgita tootja juhised.

Kust saab teraspressi osta

1. Sanha teraspress kolmik

Teraspresstorud ja liitmikud saab osta kõikides suuremates kauplustes, mis pakkuvad santehniliste materjalid ja seadmed. Tavaliselt see on hulgimüüjad. Ehitusmaterjalide kettides seda päris ei ole, sest teraspress ei ole nii leevinud  ja kasutatakse peamiselt ehitusobjektidel.  Toodetel, mis pakuvad hulgimüüjad kvaliteedi tase on enam vähem sama, hinnatase on samamoodi.

www.vvs.ee pakub teraspresstorud ja liitmikud erinevatest tootjatest ja küsimuste korral te saate alati saada konsultatsiooni.

Meie pakkumised

Meie tootevalikus on kõik levinud Eestis teraspress torusüsteemid. Vaadake lähimalt ja head ostud teile.

Ostukorv
There are no products in the cart!
Subtotal
0.00 
Total
0.00 
Jätka tooteotsingut
0