• KÕIK MATERJALID ERITÖÖDELE ÜHES KOHAS
  • KIIRESTI JA MUGAVALT IGAL AJAL
  • 3 TARNE VARIANTI

Põrandaküte

Soojusmugavus

Vesipõrandaküttesüsteem on selline lahendusi, millal küttetorud paigaldatakse põranda konstruktsiooni sisse ja kogu põrandapind kiirgusliku teel soojendab ruumi. See on madal temperatuuriga ja suure veemahtuvusega kütesüsteem. Need kaks põhi eripärasust on ka põhjad põrandaküttesüsteemi eelised. Madal temperatuurigraafik põhjustab väiksed soojuskaod ja seetõttu süsteemi effektiivsuse ja energiatõhususe. Põrandapinna temperatuuri on 5-6°C kõrgem kui siseruumi temperatuur ja optimaalne soojusmugavus sellisel juhul saavutatakse 1-2°C madalam kui radiaatorkütega. Suure veemahtuvus aga põhjustab süsteemi inertsuse ja suurema soojumahtuvuse.

Ka üks veel oluline argumenti põrandaküttesüsteemi valimiseks on see, et iga kontuuri reguleeritakse iseseisvalt ja igas toas saab seadistada oma sisetemperatuuri. See on võimalik sellepärast, et igas toas saab panna ruumitermostaadi ja valida sobiva ruumi sisetemperatuuri.

Oluline on valida põrandaküttesüsteemile optimaalne soojuskandja temperatuurigraafiku. See on küll projekteerimise teema, aga kasutaja peab ka sellest teadma.

Põrandapinna temperatuuri peab olema alla 27°C, et inimele ei tunne seda liiga kõrgeks. Erinevad põrandakatte materjalid juhtivad soojust erineva kiirusega, see sõltub soojusjuhtivustakistusest. Kui takistus on väike, siis pind kuumutakse kiiremini. Ühe ja sama kütesüsteemi temperatuurigrafikuga põrandapinna temperatuur plaadipõrandatel on alati kõrgem kui parketi või laminaadipõrandatel, ja sellisel juhul plaadi või kivipõrandatega ruumid paremini reguleerida ruumitermostaadiga koos põrandaanduriga, mitte õhuanduriga.

Tabel 1.

Põrandakatte materjal Soojusjuhtivus λ [W/m × K] Paksus [mm] Soojusjuhtivustakistus RλB [m2 K/W]
Keraamiline plaat 1,05 6 0,0057
Marmor 2,1 12 0,0057
Looduskivi 1,2 12 0,01
Vaip 0,07-0,17
PVC põrandakate 0,2 2 0,01
Lipp-parket (tamm) 0,21 8 0,038
Mosaiikparket (tamm) 0,21 16 0,76
Laminaat 0,17 9 0,053

Kütesüsteemi komponendid

Põrandaküttesüsteemi põhikomponendid:

  • Põrandaküttetoru
  • Segamissõlm
  • Kollektor
  • Automaatika
  • Paindetoed ja kinnitused

Põrandakütetorudena kasutatakse homogeensed polüetüleentorud kas PE-RT või PEXc. See on hästi painduv toru mis müüakse rullides. Rullide pikkused on erineva, näiteks UPONOR pakub 120-640jm rullid sammuga 120jm, TECE tootevalikus on kaks variandi: 300jm ja 600jm.

Kui samas majas on mitu erinevaid küte lahendusi erinevate temperatuurigrafikutega, siis lisandub põrandaküttesüsteemile segamissõlmi, mis teeb soojuskandja temperatuuri vastavalt süsteemi nõutule.

Segamissõlm koosneb trsirkulatsioonipumbast, 2-tee või 3-tee ventiilist, sulg ja reguleerarmatuurist. Ka mõnedel mudelitel on olemas oma juhtimis automaatika või kapilaartermostaat.

Põrandaküte kollektorid on pakutud tavaliselt kahes variandis, kas plastikust või roostevaba terasest. Kõik põrandaküte kollektorid on varustatud rootameetritega, et saaks iga kontuuri vooluhulga paika panna. Ka kollektorid on varustatud sulgarmatuuriga, termomeetritega, õhutajatega ja tühjendusventiilidega.

Põrandaküte automaatika kaks põhi komponenti on ruumitermistaadid ja kollektori ajamid. Ruumitermostaadid juhtivad ajamite töö ja reguleerivad ruumisiseõhu temperatuuri. On olemas hästi palju mudelid, mehhanilised ja digitaalsed, õhu ja põrandaanduriga. Kollektori ajamid toodatakse 230V ja 24V pingele, 24V ajamid kasutatakse märgruumides.

Kust saab põrandakütte materjalid osta

TECE Põrandakütetoru

www.vvs.ee pakub põrandakütte materjalid ja tarvikud. Meie tootevalikus on UPONOR ja TECE tooded. Küsimuste korral te saate alati saada konsultatsiooni.

Meie pakkumised

Ostukorv
There are no products in the cart!
Subtotal
0.00 
Total
0.00 
Jätka tooteotsingut
0